?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Сьогодні в центрі Москви я кричав: "Слава Україні!" і у відповідь натовп громадян Росії, росіян, серед яких, напевно, було і багато руських, скандували: "Героям слава!". Ще місяць тому я не міг собі такого уявити, але сьогодні я б вважав за краще щоб цього не було.
Сьогодні в Москві пройшов " Марш миру ", який спочатку планувався як акція на підтримку єдності України, що називається, від Севастополя до Ужгорода. Але на тижні був закритий доступ до декількох популярних, та більш-менш незалежних інтернет- ЗМІ , найвідомішими з яких були Grani.ru, а у сайту Lenta.ru змінився головний редактор (її звільнили через те що вона відмовилася звільняти українського спецкора) , а, у слід за нею, пішла майже вся редакція. Тож у підсумку марш був ще й за свободу слова. Що дуже актуально, з урахуванням того що в Криму відключили українські канали.
Я не буду приховувати те, що мене, насправді шокувало: у Росії дуже багато тіх хто підтримує анексію Криму. Навіть у Владiмiрі, в нашому маленькому гуртку "белоленточніков" (тих хто організовував протестні акції в 2011-2012 роках) кілька людей підтримують військове вторгнення, називаючи його "не війною, адже жертв немає". І це "белоленточнікі" - ті хто знає про те що таке путінський режим, що таке путінські вибори ... Про інших, насправді, страшно подумати. Від цього порідшав список моїх друзів у соціальних мережах - я не можу зараз слухати тих, хто не визнає суверенної України. У зв'язку з цим у мене, чесно, були сумніви з приводу кількості тих хто прийде сьогодні на мітинг.

Також готувалася провокація: одночасно з ходою "За мир " стартувала хода, організована путінським політтехнологом Кургіняном з руху "Суть врємєні " за "референдум" у Криму, яке, раптово! перетинало рух тих хто за суверенність України. Але організатори вислали вперед розвідників і затримали ходу щоб путіноїди пройшли мимо. Народу було, на диво багато. Заявники подавали заявку на 50 тисяч осіб і, мабуть, я можу повірити що там було навіть більше. Хоча, коли ми їхали назад і включили радіо, там сказали що, за даними поліції, на ході та мітингу було 3 тисячі. Що було більше - це я гарантую. Але російські поліцейські завжди занижують чисельність протестних мітингів  в 10-20 разів.
До речі, на вході на ходу мітингувальників перевіряли куди менш завзято ніж це було, скажімо, в червні 2012 року на "Марші мільйонів", або, тим більше, 6 травня 2012 року.
Я вперше почув у Москві гімн України, який, нехай неструнко і з помилками, співали росіяни. У багатьох були плакати, за допомогою  яких вони просили вибачення. В основному, це була інтелігенція, або молодь - "хіпстери - протестанти", ті, кому пропаганда остаточно не проїла мозок. Поспілкувався трохи з групою білорусів, які йшли під прапором своєї країни (червоно- білим, який був державним до 1995 -го), і які приїхали до Москви на заробітки, але не змогли не висловити солідарність з українцями (між собою, до речі, вони спілкувалися на білоруському). Бачив прапори Азербайджану та Грузії. Прапорів України було також чимало. Навіть задумався - звідки у росіян стільки? (Сам йшов з прапором, але я-то свій купив в Тернополі). А я поруч з прапорами українського флоту, України, побачив російський імперський прапор. Таке взагалі складно собі було уявити! Тим більше, що праві в Росії анексію, в основному, підтримують, вважаючи Крим "російською землею"

На самому мітингу говорилося багато правильних речей. Ось тільки мене не покидало відчуття приреченості. Тому що люди вийшли висловити свою позицію, але цю позицію в Росії ніхто не почує. Я майже впевнений, що якщо державні російські канали і показали цей мітинг, то як купку з тисячі божевільних "бендеровцев - фашистів". Мені хотілося б помилятися. Мені хотілося б сподіватися, що Путін виведе свої війська з України, виведе їх із Криму. Але завтра там буде "референдум" під дулами автоматів "зелених чоловічків". А коли ми їхали назад, пройшла новина про відбиту в Херсоні спробу десантників захопити енергетичний об'єкт...
Українці, брати, вибачте. З Росією твориться страшне. І вона творить це страшне з вами. Творить це з моєю Батьківщиною - з Україною. Вибачте.

Comments

Profile

djohnni
djohnni

Latest Month

November 2016
S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by yoksel