djohnni (djohnni) wrote,
djohnni
djohnni

СКУ. Відповідь через 7 місяців

Вчора на мою пошту прийшла відповідь за підписом президента Світового конгресу українців (СКУ) Євгена Чолія. Нагадаю, наш запит ми письмово передали ще 5 жовтня 2015 року. Згідно закону України "Про звернення громадян" відповідь мала надійти не пізніше ніж через місяць. Але прийшла через 7 місяців та 6 днів. Запит стосувався тієї ситуації, яка склалася навколо Світового конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО). Детальніше про цю історію тут і тут.
Ось текст листа:


Звертають на себе увагу 2 ствердження: З одного боку пан Чолій пише, що "СКУМО не входить до складу створених при СКУ рад і комісій, а діє згідно зі своїм статутом як самостійна організація. Тому СКУ не робить перевірку внутрішньої діяльності СКУМО", але з іншого боку той же пан Чолій відповідає: "СКУМО є складовою організацією СКУ. Президент СКУМО Мирослав Гочак є членом Ради директорів СКУ".
З точки зору логіки виглядає дуже дивно, тому що виходить що СКУ визнає СКУМО своєї "дочкою", яка діє в її інтересах, але при цьому каже, що не несе ніякої відповідальності за цю "дочку". Проконсультувався з юристами з приводу того наскільки це можливо. Вони кажуть - що теоретично можливо, але потрібно дивитися Статут організації і законодавство країни, в якій вона зареєстрована. Про те як ми в Одесі шукали статут СКУМО, але не знайшли, зате з'ясували що "організація" не зареєстрована - знають багато з тих, хто стежить за цією ситуацією. А ось що ми бачимо на сторінці "Статут СКУ" на сайті СКУ:
DSC00079

Ну тобто так, Статуту немає.
Чому відповідь прийшла саме зараз? У мене є кілька версій.
1) Так зване СКУМО оголосило про планування чергового з'їзду цієї "організації" в Вінниці. Можливо, СКУ вирішив погасити таким чином скандал.
2) Можливо, припис видала прокуратура України, в яку я звертався. Але ця версія навряд чи відповідає дійсності, так як в законі України "Про звернення громадян" є нюанс: організації та державні служби зобов'язані відповісти протягом місяця на звернення громадян України або осіб, що законно перебувають на території України. Коли ми передавали листи директору представництва СКУ в Україні пану Касянчуку я законно перебував в Україні, тобто повинен був отримати відповідь. А ось коли я подавав заяву в прокуратуру вже не перебував на території України.
3) Можливо, своєю активністю і постійними зверненнями я просто змучав СКУ та вони вирішили що простіше написати відписку. На це вказує той факт що на друге звернення, яке ми передавали разом, але автором тексту якого є Ілля, який так активно відповіді не домагався, відповіді не послідувало.
4) Але найбільш правдоподібною я б назвав версію що, здається, СКУМО все-таки офіційно зареєстрували. Саме цієї миті чекали в СКУ щоб відповісти. Правда ця версія народжує нові питання. Так як зазвичай, для того щоб зареєструвати організацію, потрібен протокол з'їзду з певним терміном давності. Подібний з'їзд був в Тернополі в 2013 році. Його термін, мені здається, минув. Чи підроблювали протокол, чи зібралися  "в тісному сімейному колі", та, взагалі, як проходив (якщо проходив) процес реєстрації СКУМО - навряд чи стане загальновідомо.
Ця історія, на мій погляд, дуже показова. Принаймні для мене вона стала показником відразу декількох речей. По-перше, розкрилася справжня сутність СКУМО і СКУ. Не залежно від того мають ці організації реєстрацію чи ні, тим що сталося в Одесі, і тим скільки відповідало СКУ та як в результаті відповіло (відповідь можна охарактеризувати словом "відвалите") вони показали своє реальної відношення до звичайних членів української діаспори.  Зараз СКУ закликає українців об'єднатися, заради України в Європі і допомогти цій "організації" фінансово. З урахуванням всієї цієї історії я дуже сумніваюся, що крім піару СКУ робить реально щось ще. Крім того я з'ясував що СКУ не поважає українські закони. А без верховенства права яка, до біса, Європа? А тепер, схоже, СКУ ще й викачує гроші. Але якщо не шкода - віддавайте. Я навіть посилання дам.
А, по-друге, в ході цієї історії я посварився зі своїм старим знайомим, журналістом одного з відомих українських інформаційних агенств. Якщо коротко - він вважає, що навіть якщо СКУ й порушувала закони України, так як вони "патріоти" - їм можна. І знову - без верховенства закону, коли відомий журналіст каже що порушувати закон - нормально - яка, до біса, Європа?
З сумного: тепер я не бачу можливості для себе співпрацювати зі СКУМО і СКУ - якось бруд не люблю, а бути фоном для піару теж не хочу. З тим самим знайомим, вочевидь, спілкуватися теж не буду. І, так як він був одним з небагатьох моїх знайомих українських журналістів - мрія переїхати в Україну й знайти роботу журналістом (бажано, спортивним) здається все більш туманною та фантастичною. Та й взагалі опинюся я коли-небудь в Україні та, якщо так - коли, теж не знаю. І для мене це дуже сумно.
Ось такі висновки з цієї історії я зробив для себе. Ви можете робити свої.
Tags: СКУ, СКУМО, ФУМД
Subscribe

Featured Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments