?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Майже тиждень тому я повернувся з мандрівки  Україною, яка була присвячена до мого дня народження. Цей матеріал спочатку я писав для одного з великих українських сайтів, але, виявилося, що не потрапив у формат не те що сайту, але навіть блогу на цьому сайті. Тому матеріал публікую тут. З невеликими виправленнями. Аудиторія стала менше, але я радий кожному читачу та відгуку.
Сьогодні вашій увазі пропонується третя та остання частина розповідей про мандрівку. Нагадаємо, в першій я зустрів терористів з ОРДЛО, мало не зіткнувся з Лукашенком в Білорусі, поїв картоплі і перетнув кордон Білорусі та України. У другій частині я лякав приймальню Ради російським паспортом, мене лякали чернігівські голуби, а водії обговорювали чи не повторити "як діди".
Воронеж
Незважаючи на те, що Воронеж – російське місто, історично тут проживало і живе багато українців. Місцева діаспора і зараз намагається бути активною, правда в останні роки це набагато складніше. Як найбільшу акцію цього року місцеві українці згадують підтримку команди з Дніпра на дитячому хокейному турнірі. Дізналися правда про нього діаспоряни в останній день. Але на один матч сходити все-ж встигли. У планах розповідь про українців на місцевому радіо. Загалом, не дуже активно, але життя йде, і приємно, що мову теж не забувають: спілкуватися в Росії українською - особливе задоволення.
За два роки, що не був у Воронежі, тут відреставрували парк біля стадіону "Динамо". І там правда є на що подивитися - дитячі і спортивні майданчики, фонтани, в яких вже встигла зацвісти вода, літній театр... Цікаве враження залишив закинутий ярус моста.

P7312426
Близько 10 років тому в Воронежі вирішили ліквідувати трамваї. У підсумку другий ярус моста через водосховище (за першим їздять автомобілі, а по другому ходили трамваї) виявився занедбаним. Тепер на рейках ростуть кущі та враження від моста залишаються особливі.
Незважаючи на те, що в Воронежі я зустрів і день російського флоту, і день десантників, столицею яких Воронеж і вважається, сильних клопот колишні солдати мені не доставили. Хоча ввечері по місту в ці дні я й не ходив.
За ці дні встигли з'їздити на Дон і місцеву "Рубльовку" - селище Ямное. Втім, особливої крутості у місцевих будинках я не побачив...
Зате побачив там таку неприємну річ - машину з українськими номерами, ось тільки напис "UA" та прапор на ній були заклеєні "прапором ЛНР". Здається, поліцейські повинні таку машину штрафувати, адже номерних знаків держави "ЛНР" немає, але ... Потім в Воронежі бачив ще одну машину з українськими номерами, але стрічкою у вигляді російського прапора на лобовому склі (може мої антиподи - руськії України?)

P7312443
А вже 3 серпня з ранку, за допомогою сервісу пошуку попутників, я їхав до Гусь-Хрустального.
Дивно, що ми з водієм знайшли один одного. Адже Воронеж - Гусь-Хрустальний - не найпопулярніший маршрут. Їхали ми удвох в Volkswagen Touareg. І все б нічого, якби я трошки не залив машину занадто активною мінеральною водою. Втім, це вже зовсім інша історія ...
На жаль, хороше закінчується. Закінчилася і мандрівка проекту "#26вУкраїні ". За два тижні я проїхав 3 країни і майже 3 тисячі кілометрів, почув білоруську мову у Білорусі, зустрів день народження в Україні і, напевно, мандрівку можна визнати вдалою. Далі буде?..

Featured Posts from This Journal

Profile

djohnni
djohnni

Latest Month

November 2016
S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by yoksel