djohnni (djohnni) wrote,
djohnni
djohnni

В каламутному форумі Гочак водиться...

Завтра у Вінниці стартує так званий "Світовий конгрес українських молодіжний організацій" (СКУМО), вірніше, "Форум української молоді діаспори", який влаштовує ця, з дозволу сказати, "організація".
Я три роки брав участь спочатку в першому СКУМО, який пройшов в 2013 році в Тернополі і на якому організація відокремилася від "Світового конгресу українців" (СКУ), молодіжним крилом якого вона була, в окреме об'єднання, потім в щорічний зборах - "Форумах української молоді діаспори" в Івано-Франківську в 2014 і Одесі 2015 року.
Поки в Одесі, рік тому, не з'ясувалося, що два роки (а когось, вочевидь, і більше) нас обманювали: організацію так і не зареєстрували. Ні на одне питання так званий "президент" СКУМО Мирослав Гочак не відповів, а в кінці просто втік із залу, в якому форум проходив, разом з двома своїми заступниками і особистим піар-агентом.Сказати що тоді ми були в шоці, значить не сказати нічого. СКУМО я вважав з'єднувальною ниткою між мною і Україною, Батьківщиною. Таких ниток зараз і так не багато і ось виявилося, що одна з них - трясовина.
Тоді ж ми звернулися до СКУ, з проханням прокоментувати ситуацію і дати оцінку. Відповідь була дана через 7 місяців з великими історіями, в результати яких СКУ показало, що не поважає ані українські закони, ані, тим більше, звичайних членів діаспори. Однак, вважає СКУМО своєю частиною. Такою частиною, контролювати яку СКУ не може, але яку підтримує.
Ситуація ускладнювалася тим, що в 2014 СКУМО підписало меморандум про співпрацю з міністерством молоді та спорту, а в 2015 - з міністерством інформаційної політики. Нагадаємо, як ми дізналися в серпні 2015 року, СКУМО на той момент не була зареєстрована. Тому виникло питання: а як міністерства, державні органи, підписували зі СКУМО договори? Міністерства не перевіряють документи, і якщо до них просто прийти і сказати: "Я з міжнародної організації", - вони будт раді співпраці?..
Як свідчила афіша форуму в Одесі, його підтримували українські міністерства культури, молоді та спорту й інформаційної політики
P1110369
Під час своєї поїздки, у липні цього року, в рамках проекту #26вУкраїні, я подав звернення в міністерства інформаційної політики, молоді та спорту, а також до депутата Савченко, де запитував, в тому числі, і про ці питання. Нижче представлено моє звернення в міністерство молоді та спорту.
Цікаво, що копії своїх звернень (так як вдома забув, що друкувати потрібно в двох примірниках), я робив в Білорусі.
IMG_3436
IMG_3437
У міністерства я звертався 28 липня, до Надії Савченко днем раніше. Поки відповіло тільки міністерство молоді та спорту. У решти, втім, є ще приблизно тиждень на відповідь, до закінчення 30-денного терміну. Цікаво, що відповіло відомство пана Жданова тільки на запит по СКУМО. А я подавав ще й прохання інформувати українців Росії про спортивні змагання за участю українських спортсменів, які проходять в Росії
0001
0002
По суті і формі, відповідь, за підписом в.о. міністра пана Даневича, дуже схожа на відписку. Але є у ній кілька цікавих фактів.
По-перше, він ігнорує питання про реєстрацію СКУМО і пише, що зі СКУМО договір про співпрацю був підписаний на підставі Статуту СКУМО. Однак, як ми знаємо, СКУМО не було зареєстровано на момент підписання меморандуму, тобто Статут фактично, сили не мав.
І тут напрошуються два варіанти: або пан в.о. міністра просто не перевірив факти і тупо переписав преамбулу меморандуму, а його колеги до того не спромоглися перевірити юридичний статус СКУМО. Що говорить про вкрай незадовільну роботу важливого, особливо в період Олімпіади, відомства України.
Або пан Гочак провернув "многоходовочку" в стилі Путіна і СКУМО, насправді, була зареєстрована, про що він говорив нам і в Одесі, але потім,  ще у Одесі, раптом, йому стало вигідно щоб її вважали не зареєстрованої, і всі (принаймні багато) ополчилися проти нього. Дивний хід. Але тут кожен може вибирати ближчу йому версію.
По-друге, пан в.о. міністра повідомляє, що на забезпечення діяльності СКУМО державні гроші не виділялися, але міністерство бере участь в підготовці форуму у Вінниці, і до того брало участь в форумах Івано-Франківська та Одеси. Тут тонкий момент. Вочевидь, мені потрібно було бути хитрішим і питання сформулювати точніше. Але, схоже, що якщо на фінансування СКУМО як організації, гроші не виділялися, то факт виділення грошей на самі форуми практично визнається. Принаймні працівники міністерства при підготовці форумів  навряд чи працювали в неробочий час за власний рахунок.
Мета цієї співпраці (дивись виділене жовтим): "Об'єднання української молоді діаспори та молоді, що живе в Україні, навколо ідеї демократичної України".
Але, після Одеси це стало зовсім очевидно: СКУМО молодь діаспори розділила між собою. Ну а про демократію у умовах цього "форуму" не може бути й мови. А, по-друге, проблема СКУМО завжди була в тому, що ми спілкувалися тільки між собою, практично не маючи контакт із молоддю тих місць, куди приїжджали. Цю тему піднімали і в Івано-Франківську, і в Одесі, але, звісно, нічого не змінювалося. Більш того, коли я особисто підвів до пана Гочака і познайомив його з організатором щотижневого одеського патріотичного фестивалю "Співоча вулиця" і запропонував разом заспівати, пан Гочак це сприйняв без ентузіазму. (На фестиваль ми, у підсумку, з'їздили, але за своєю ініціативою і лише втрьох)
Українську молодь, як правило, на форумах представляли представники "Молодого народного руху" і, пізніше, "Батьківщини Молодої". І пов'язана була їх присутність з однією людиною - главою київського відділення "Батьківщини Молодої" Олексієм Захарченко, який завжди багато робив для організації форумів.
Але 17 серпня на своїй сторінці у "Фейсбуці" Олексій написав, що його фактично "кинули" і логотип його організації навіть не помістили на афіші з'їзду у Вінниці. Тобто і на цьому шляху зроблений крок назад.
237134136

Цікаво, що на цей раз на афіші немає згадки про підтримку міністерств культури і інформаційної політики. Певне, до них інформація про те що таке СКУМО дійшла. Шкода, що до спортсменів не доходить.
Ми бачимо на логотипі інформацію про підтримку з боку "5 каналу" і "Еспресо" - шановних ЗМІ. Правда "телевізійники пана президента", нібито, підтримували і попередній форум. Але знайти на їхньому сайті інформацію про з'їзд у Одесі у вересні 2015 у мене не вийшло. Посилання на цей матеріал я відправлю їм, щоб у видань був шанс зберегти обличчя. Правда розумію, що навряд чи до листа вони поставляться уважно.
У відповіді цікаво і ще одне: питання про те що зроблено за 2 роки дії "меморандуму про співпрацю" також проігноровано. Проте варто сказати "Дякую" міністерству молоді та спорту за те, що вони все-таки відповіли.
Об'єднання української молоді, як у межах України, так і за кордоном - гарна і дуже важлива ідея. Шкода що, дуже схоже, як, знову ж,  дуже часто буває, вона потрапила у руки, м'яко кажучи, не дуже порядних панів. Шкода тих, хто приїде до Вінниці. Товариші, ви ж розумієте на що наступили, так? Ті хто був у Одесі повинні розуміти.
Ну і хочеться вірити, що гроші українських платників податків на СКУМО витрачатися не будуть.
Дякую за увагу.
UPD від 22серпня. Виявляється "5 канал" рік тому робив сюжет про СКУМО. І, головне: на цих, вибачте, за особисту думку, шахраїв, виділяються гроші українських платників податків. Хоча є 10000000000001 спосіб витратити їх на щось більш важливе. Тим більше в умовах війни.
UPD від 26 січня 2017.Власне, це вже не новина. Тут її розміщую просто, щоб не загубилася. Як повідомив екс- "представник СКУМО в Україні" Олексій Захарченко, "СКУМО" було офіційно зареєстровано за кілька днів до з'їзду в Вінниці і чомусь офіс організації розмістився в будівлі міністерства молоді та спорту України. Зафіксуємо.
20170118_201733(0)
pcemUOD

Tags: Мирослав Гочак, Олексий Захарченко, СКУ, СКУМО, ФУМД
Subscribe

Posts from This Journal “Мирослав Гочак” Tag

  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments