djohnni (djohnni) wrote,
djohnni
djohnni

Навчання в Україні за бюджетні гроші

Мені продовжують приходити відповіді на запити, які я передав в українські міністерства і депутату Надії Савченко в ході мандрівки проекту #26вУкраїні. На жаль, точну кількість відповідей дізнатися неможливо, так як ті, які були відправлені звичайною поштою розкриваються, вочевидь, в рамках "закону Ярової" і, тому, є підстави припускати що якісь з відповідей могли до мене просто не дійти.
Днями мені прийшла відповідь, яка може бути корисна для студентів і абітурієнтів. Відповідь з міністерства освіти:
793752
Тобто будь-хто, хто має статус закордонного українця, має й право на безкоштовне навчання в українських ВНЗ. Як я подавав документи для отримання цього статусу можна прочитати за посиланням. У мене процес зайняв рік, але проблема була в тому, що я не відразу відправив нотаріально завірені копії. Так що, якщо відразу все зробити правильно, випускники шкіл або бакалаврату цього навчального року, наступний можуть почати будучи студентами вже українських ВНЗ. Все у ваших руках. Але потрібно поспішати і подавати документи на оформлення статусу закордонного українця (якщо у вас його ще немає) якомога швидше.
P.S. Сьогодні стало відомо що так званий "президент СКУМО" пан Гочак позбавив статусу "представника СКУМО в Україні" Олексія Захарченка. Причому намагався зробити це, як завжди, максимально непублічно. Вважаю, що це помста Олексію, якого я, незважаючи на різницю в поглядах, глибоко поважаю. Саме він перший сказав, що "СКУМО" насправді навіть не зареєстрована, а останнім часом висловлював нехай і стриману, але критику на адресу "керівництва СКУМО". Можна констатувати, що ця кишенькова організація пана Гочаку перетворилася в зовсім вже маргінальну.
Шкода тільки що українські платники податків продовжують за неї платити. Тільки за "форум", який пройшов в серпні цього року у Вінниці було витрачено 500 тисяч гривень...
Читайте також по темі:
- Про то как я на оформление посвідчення закордонного українця документы собирал, и о паломничестве,
- Чи був конгрес? Або конгресу зовсім і не було?.. - історія форуму "СКУМО-2015» в Одесі,
- В каламутному форумі гочак водиться... - відповідь міністерства молоді та спорту про "СКУМО",
- Як буде "ні" українською або про спілкування з міністерством молоді та спорту - відповідь міністерства молоді та спорту про підтримку українських спортсменів за кордоном.

Tags: ВНЗ, Гочак, СКУ, СКУМО, студент
Subscribe

Featured Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments